Tasarım

Başarılı bir tasarım süreci için her aşamanın ayrıntılı bir şekilde planlaması yapılmalı, tasarım süreçlerinin en sağlıklı şekilde yönetilmesi sağlanmalıdır.

001

Fikir Aşaması

Tasarımın fikir aşamasında sadece zihnimizde oluşturduğumuz düşünceler olaya hâkimdir. Herhangi bir eskiz aşamasına henüz geçilmez. Sorun özümsenir ve onun ile birlikte yaşanmaya başlanır. Aynı zamanda geçmişte oluşturduğumuz bilgi haznemiz sayesinde fikir aşamasında daha hızlı ve kalıcı çözümler sunmamız kolaylaşır.

monartista tasarım fikir asamasi
monartista tasarim asamasi 1
002

Araştırma Aşaması

Tasarımcı, sorun üzerine birçok kaynak tarayarak araştırma yapar. Benzer ya da farklı sorunlar için üretilmiş tasarımları önce ayıklar ardından tasarımları detaylı olarak inceler. Son olarak tasarımcı, tüm araştırma, analiz ve örnek tasarımları bir rapor haline getirir. Bu sayede çizeceği yol haritasının ilk aşamasını tamamlamış olur.

001

Konsept Oluşturma

Tasarımcı oluşturduğu tasarım fikirlerini eskiz defterine karalamaya başlar. Eskizlerin büyük kısmı tamamlandıktan sonra konsept projesine geçilir. 2 ila 3 arası konsept projesi üretilmiş olur. Konsept projeler değerlendirme süreci için sunum halini alır.

monartista konsept asaması

Logo Tasarımı, Kurumsal Kimlik, Web Tasarım, Web Sitesi, Özel Tasarımlar, Duvar Resmi, 3D Modelleme, İlustrasyon ve Dijital Portre gibi pek çok alanda uzman sanatçımız öncülüğünde ihtiyacınıza uygun ekibi oluşturuyoruz.