Hikayemiz

Teknoloji ve sanat; içinde yaşadığımız dünyayı her geçen gün yeniden şekillendiriyor.

Sanat eserlerinin doğasının değişmesi, halkla etkileşiminin artması, müzelerin ve sergi alanlarının sayısının arttırılması yeni keşiflere yer açıyor. Dijital sanat kavramı tam da buradan doğuyor. Bugün sanatın dijitalleşmesi, kinetik eserler, internetin keşfiyle meydana gelen şaheserler konuşuluyor.

İnsandan İnsana Sanat Odaklı Birlikte Dünyayı Değiştiriyoruz!

1960'lı yıllardan beri yeni medya sanatı terimi varlığını sürdürüyor ve teknolojiyi yaratıcı süreç ve üretimin önemli bir parçası olarak ele alıyor. Yeni medya; bilgisayar prodüksiyonu, video sanatı, bilgisayar tabanlı uygulamalar, internet, sanal gerçeklik gibi dünden bugüne uzanan teknolojilerle besleniyor. Bugün sanat için 3D modelleme, illustrator veya photoshop gibi pek çok farklı bilgisayar programının kullanımından bahsedebiliyoruz.

Ekran tuvallerinin önünde geçirdiğimiz bu zamanlarda fırça olarak kodları, boya olarak renkleri, sesleri ve animasyonları kullanıyoruz. Koddaki güzelliği şiirselliği ortaya çıkarıyoruz.

Değişen dünya düzenine ayak uydurmak için kurulan Monartista Design & Development Studio; çatısı altında kendi alanında uzman, sanat eserleri üreten tasarımcı ve yazılımcıları bir araya toplama fikri ile oluşan kollektif düşünce yapısıyla çalışır.

Hikâyemizin parçası olun!

Hayallerinizde Ne Var?

İletişim formunu doldurarak ya da telefon numaramızdan bize ulaşarak hayallerinizden bahsedin, biz de onları gerçeğe dönüştürelim.

monartista tolga coskun